Hakkımızda

BAŞARI HİKÂYEMİZ

Bilge Arkadaş Eğitim Kurumu olarak biz gücümüzü bilimsel, çağdaş, laik ve yenilikçi eğitim anlayışımızdan alıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana öğrencilerimizi başarılı, düzenli ve sistemli bir şekilde sınavlara hazırlamanın yanı sıra yaşam boyu gelişimlerine ve öğrenme süreçlerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Eğitim ve öğretim ilkelerimizi bilimin ışığında oluşturuyor, her öğrenciyle bire bir ilgileniyoruz. Alanında uzman, çoğunluğu ODTÜ mezunu öğretmen kadromuz ve yetkin rehberlik servisimizle öğrencilerimizin eğilimlerini, bilgi düzeylerini ve ilgi alanlarını değerlendirerek kişiye özel eğitim programları uyguluyoruz.

LGS’ye hazırlık kurslarımızda, 8 kişilik sınıflarımızla, öğrencilerimizin her yönden gelişimine katkıda bulunacak doğruluğu kanıtlanmış, uygulanabilir programlarımızla sınavlarda en iyi hedefliyor ve eğitime farklı bir boyut kazandırıyoruz.

Eğitim ortamımızda öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerine katkı sağlamayı, daha mutlu, daha verimli, başarı odaklı, kendilerini sürekli yenileyen ve üreten bireyler olmalarını amaçlıyoruz.

Zorlu sınav sürecinde öğrencilerimize rehberlik ediyor, okul yaşantılarına uygun haftalık ders programları çıkarıyor ve disiplinli çalışma prensiplerimizle onlara ders çalışma alışkanlığı kazandırıyoruz.

Deneme sınavları ile periyodik olarak öğrencilerimizin gelişimini bire bir takip ediyor ve eksikleri doğrultusunda onları etütlere yönlendiriyoruz. Sınav heyecanından tercih sürecine kadar her adımda öğrencilerimizi destekliyoruz.

Veli bilgilendirme sistemimiz ile velilerimizi adım adım bilgilendiriyor, öğrencilerimizin yıl boyunca sorumluluklarını, başarılarını ve gelişimlerini velilerimizle paylaşıyoruz. Başarıya giden uzun yolda velilerimizle birlikte öğrencilerimizin en iyiye ulaşması için çabalıyoruz.

İşimize olan tutkumuzla çalışıyor ve daha güzele ulaşmayı düşlüyoruz.

2017 yılında çıktığımız yolda hedeflerimiz doğrultusunda her geçen yıl büyüyor ve yeni bir hayatın başlangıcında öğrencilerimizle birlikte el ele geleceğe yürüyoruz.

Başarıya ulaşmak için Bilge Arkadaş’ı seçin!

Mamak LGS’ye hazırlık kurslarımızda detaylı bilgilendirme için sizleri bekliyoruz.

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

 • 8 Kişilik sınıflar
 • ODTÜ’lü uzman öğretmen kadrosu
 • Bire bir etütler
 • Tamamlayıcı ek dersler ve tekrar dersleri
 • Periyodik deneme sınavları
 • Sınav sonuçlarının etkin analizi
 • Veli Bilgilendirme Sistemi
 • Alanında uzman rehberlik sistemi
 • Zengin konu anlatımlı kitaplar ve soru bankaları
 • Kişiye özgü eğitim modeli
 • Ödev takibi
 • Haftalık çalışma programları
 • Yoğunlaştırılmış soru çözüm saatleri

MİSYONUMUZ

Bilge Arkadaş Eğitim Kurumu, çağdaş, laik ve bilimsel eğitim ilkelerinden ödün vermeden sağlıklı, evrensel sorunlara duyarlı, nitelikli, disiplinli ve üretken bireyler yetiştirmeyi ilke edinmiştir. Her öğrencinin özel olduğu anlayışından hareketle başarının sürekliliğini sağlamayı, tam ve etkin öğrenmeyi hedeflemektedir.

Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında başarı odaklı, çağın değişimine ayak uydurabilen, güçlü ve gelişmiş eğitim sistemi ile güvenilir bir eğitim ortamı oluşturmayı amaçlamaktadır.

VİZYONUMUZ

Eğitimde kalite ve yenilik anlayışıyla öğrencilerinin bireysel farkındalığına değer veren ve yaşayarak öğrenmelerini temel alan bir eğitim sistemini benimsemektedir.

Yeni başarılara öğrencileriyle imza atan Bilge Arkadaş eğitimde fark yaratan disiplinli sistemi ile öğrenci ve velilerinden oluşan büyük bir aile olmayı hedefler.

Başa dön